Darmowa aplikacja sensacją dla użytkowników e-maili

Zajmująca się tworzeniem oprogramowania i technologii mobilnych spółka Macate Group Corporation (Macate) ogłasza wydanie aplikacji mobilnej do obsługi poczty elektronicznej CyPeers? Mail wyposażonej w przyjazne dla klienta narzędzia bezpieczeństwa.

W ostatnich miesiącach przypadki naruszeniabezpieczeństwa danych dały się we znaki dużym firmom handlowym, pracownikom agencji rządowych, a nawet celebrytom, na których osobiste konta włamali się hakerzy. Od dziś osoby korzystające z urządzeń z systemem Android a także z iPhone’a otrzymują nowy sposób na zachowanie bezpieczeństwa poufnych wiadomości podczas ich przesyłania.

– Całe rzesze pracowników sektora publicznego, osób prywatnych i małych firm martwią się o zachowanie poufności swoich wiadomości e-mail. Nasza aplikacja pozwoli użytkownikom utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa należących do nich informacji, bez konieczności posiadania dużych umiejętności technicznych – powiedział Isaac Daniel, dyrektor generalny Macate Group Corp.

Aplikacja CyPeers Mail zapewnia szyfrowanie wiadomości e-mail na poziomie stosowanym w armii. Chroni e-maile i załączniki przed naruszeniem ochrony danych i dostępem ze strony osób i urządzeń do tego nieupoważnionych.

Rewolucyjna aplikacja została wydana przez Centrum Badań nad Innowacjami i Rozwojem (IRAD) spółki Macate w mieście Miramar na Florydzie.

Łatwy w użyciu, zgłoszony do opatentowania projekt e-Koperty

Aplikacja korzysta z technologii Macate SEMPostmark, która obejmuje unikatowe oczekujące na patent rozwiązanie cyfrowej koperty, które wymaga od nadawcy tylko „kliknięcia”, aby „opieczętować, nakleić znaczek i wysłać” wiadomość do odbiorcy. Od tej chwili wiadomość staje się prawnie chronionym dokumentem. „Naruszenie” i otwarcie cyfrowej koperty skutkuje przekazaniem informacji, że ktoś celowo uzyskał dostęp do chronionej wiadomości.

– Amerykańska ustawa o ochronie tajemnicy komunikacji elektronicznej przewiduje, że osoba, która celowo uzyska dostęp do elektronicznej komunikacji bez upoważnienia, w trakcie jej przesyłania lub przechowywania, może zostać pociągnięta do odpowiedzialności cywilnej lub karnej. Aplikacja została specjalnie zaprojektowana w taki sposób, aby ułatwić ściganie przypadków nieupoważnionego uzyskania dostępu do danych – wyjaśnia Alberto Interian, radca prawny Macate Group Corp.

Kompatybilność z popularnymi serwisami e-mail

Aplikacja CyPeers Mail dobrze współpracuje z popularnymi serwisami e-mail, takimi jak G-Mail czy Yahoo.

Macate Group Corp. (Macate) zapewnia pełny zakres usług z dziedziny profesjonalnego projektowania oprogramowania, tworzenia aplikacji mobilnych oraz usług doradczych w dziedzinie integracji z API oraz tworzenia narzędzi SDK dla własnych produktów. Macate opracowuje przełomowe rozwiązania, dzięki którym ich odbiorcy mogą lepiej radzić sobie ze złożoną komunikacją, angażowaniem klientów, przesyłaniem danych i komfortem użytkowników.

PAP

INTERIA.PL

Udostępnij Artykuł