Kusząca wyspa Afrodyty

Cypr nie tylko na wakacje. Polacy często wybierają Cypr dla swoich wakacyjnych planów. Co ciekawe, w ostatnim czasie to także coraz popularniejsze miejsce dla inwestycji w nieruchomości.

Skomplikowana sytuacja polityczna na północy Afryki skłania wielu turystów do wybrania innego miejsca wypoczynku. Naturalny wybór pada w tym wypadku na Cypr, który od lat jest sprawdzonym miejscem dla urlopowiczów z całej Europy.

Cypr upodobali sobie również turyści z Polski, którzy z roku na rok coraz bardziej zaczynają doceniać uroki Wyspy Afrodyty. Świetny klimat oraz jedne z najczystszych, według Europejskiej Agencji Ochrony Środowiska, kąpielisk w Europie – to połączenie sprawiało, że w sezonie wakacyjnym właściciele hoteli mają istne zatrzęsienie wycieczkowiczów i nie tylko, ponieważ wyspa przyciąga wiele osób, które są skłonne zamieszkać na stałe w tym słonecznym zakątku Europy.

Słoneczna wyspa Afrodyty

Cypr jest miejscem narodzin bogini miłości – Afrodyty, która wybrała sobie wprost idealny punkt na swoje poczęcie. Mieszkańcy oraz turyści przez 320 dni w roku mogą cieszyć się słońcem, a to wszystko dzięki temu, że wyspa znajduje się we wschodniej części Morza Śródziemnego u wybrzeży Turcji, Libanu oraz Syrii. Gospodarka cypryjska w lwiej części utrzymuje się właśnie z turystyki, a stały napływ turystów gwarantuje całoroczny sezon.

Najcieplejsze dni zaczynają się już w kwietniu, gdzie temperatury nie spadają poniżej 25 stopni, oraz trwają aż do listopada. W pozostałe dni termometr waha się w okolicach 17 stopni. Na Cyprze panują również jedne z najłagodniejszych zim. Podczas, gdy reszta Europy marznie w minusowych temperaturach, mieszkańcy Wyspy Afrodyty cieszą się słońcem oraz dodatnią temperaturą.

Nie tylko na wakacje

Coraz więcej Europejczyków, w tym także Polaków, dochodzi do wniosku, że ta, trzecia co do wielkości wyspa Morza Śródziemnego, może być świetnym miejscem do zamieszkania. W tym wypadku, oprócz wspaniałego klimatu i czystych wód, dochodzi jeszcze bardzo korzystny system podatkowy, gdzie dochód do 19,5 tys. euro, nie podlega opodatkowaniu.

Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza dystrykt Paphos, który oferuje wspaniałe warunki do zamieszkania.

– Paphos jest miejscem, które szczególnie upodobali sobie osoby chcące kupić nieruchomość na Cyprze. Ekskluzywne pola golfowe, mnogość międzynarodowych restauracji i winiarni oraz wysoki poziom nauczania skłaniają wielu przybyszów z całej Europy nad przeprowadzką na stałe – twierdzi Paulina Benda z Grupy Emmerson S.A.Ten trend zauważyli również deweloperzy, którzy zaczęli budować inwestycje sprofilowane właśnie pod osoby z zagranicy, które chcą zamieszkać na Cyprze na stałe. Do dyspozycji kupujących są zarówno apartamenty w kompleksach turystycznych, jak i luksusowe osiedla willowe.

Ceny nieruchomości w tej części Cypru są porównywalne z tymi w większych polskich miastach.

– Apartament z pięknym widokiem na Morze Śródziemne, można kupić już za cenę mieszkania w Warszawie, czy Krakowie. Jest to więc świetna inwestycja zarówno dla osób, które pragną zamieszkać tam na stałe lub tylko w okresie wakacyjnym. To też dobra opcja dla inwestorów kupujących nieruchomość pod wynajem dla turystów – dodaje Paulina Benda z Grupy Emmerson S.A.

Emmerson

INTERIA.PL

Udostępnij Artykuł