Wcale nie musisz być krezusem, żeby inwestować w złoto

Nie od dziś wiadomo, że inwestowanie w złoto to bezpieczny sposób lokowania kapitału. Przykład Amber Gold pokazuje jednak, że pieniądze można stracić nawet na złocie. Jak zatem inwestować w ten szlachetny kruszec, aby osiągnąć zyski i zabezpieczyć się na przyszłość?

Sposobów na inwestowanie w złoto jest kilka. Najprostsze wydaje się upno samego kruszcu. Możemy również nabyć certyfikaty powiązane z ceną złota na świecie. Jeszcze inną opcją są fundusze, które inwestują w spółki mające związki z rynkiem złota.

Najbezpieczniejszą inwestycją jest zakup złota w fizycznej formie. Trzeba przy tym pamiętać o pewnych zasadach.

– Po pierwsze musimy kupić to złoto w dobrej cenie […]. Powinniśmy poszukać dilera, który pobiera bardzo niską marżę […]. Oczywiście nie kupujemy biżuterii, ale sztabki lub monety bulionowe – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl ekonomista Paweł Majtkowski.

Co ważne, taka sztabka nie musi wcale kosztować fortuny. Te najmniejsze – jedno- i kilkugramowe – będą nasze już za kilkaset złotych.

Na co zwrócić zaś uwagę, jeśli chcemy zainwestować w fundusze lub inne instrumenty finansowe powiązane z kursem złota? Przede wszystkim na opłaty wynikające z podpisanej umowy, które poniesiemy.

W przeciwieństwie do kursu złota na ich wysokość mamy bowiem wpływ. Poza tym miejmy na względzie to, aby nasza inwestycja była możliwie bezpieczna.

InfoWire.pl

Znalezione obrazy dla zapytania logo interia

Udostępnij Artykuł